KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10884625
*
nr 1088 4625
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1970, 9x13
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2017
kl 18:18:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 18:06:11
1
100 kr
6/2 18:07:29
2
Vinnande bud
6/2 18:11:43
1
200 kr
6/2 18:11:43
2
250 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:10
1
300 kr
6/2 18:12:10
2
350 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:40
1
400 kr
6/2 18:12:40
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Läs om budbetjänten
nr 1088 4625
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1970, 9x13
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 18:06:11 | 1 | 100 kr |
6/2 18:07:29 | 2 | Vinnande bud |
6/2 18:11:43 | 1 | 200 kr |
6/2 18:11:43 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
6/2 18:12:10 | 1 | 300 kr |
6/2 18:12:10 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/2 18:12:40 | 1 | 400 kr |
6/2 18:12:40 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57